Nejlepší práce na světě, nebo noční můra?

V roce 2009 se objevil zajímavý pracovní inzerát: budete ležet na pláži nebo provozovat jiné dovolenkové aktivity, to vše na exotickém korálovém ostrově nedaleko australského pobřeží.

Správce a propagátor tohoto ostrova bude mít zajištěno ubytování i plat. Jenomže nemá to nějaký háček?

Není divu, že se o nabízenou pozici vzedmula vlna zájmu. Přeci jenom plat více jak dva milióny korun za půlroční smlouvu není vůbec špatný sám o sobě. K tomu zajištěné ubytování v rezidenci za sedmdesát miliónů se soukromým bazénem a mnoho dalších benefitů k tomu. No neberte to.

Na toto „pracovní místo“ se tak hlásilo neuvěřitelných 40 tisíc uchazečů, aby byl nakonec vybrán Brit Ben Southall. Jeho pracovní nasazení mělo však k idyle daleko. Hlavní náplní byla podle smlouvy marketingová propagace ostrova. To v praxi znamenalo osmnáct i devatenáct hodin denně, sedm dní v týdnu aktivity jako jsou tiskové konference, psaní blogu, formální i neformální setkávání a úřednická práce.

Na slibované dovolenkové aktivity mu tak nezbývalo moc času. A pokud ano, tak i to se neobešlo bez následků a jedno z koupání skončilo nepříjemným kontaktem se žahavou medúzou.

...